historická stříkačka

15. 2. 2015

Ruční stříkačka,zakoupená obcí SKRBEŇ v roce 1899,vyrobená firmou R.A.Smékal z Čech u Prostějova,byla téhož roku vysvěcená

.V roce 1923 už jako ruční nevyhovovala výkonem a proto byla za 16000 Kč. zmotoryzována.

Motoryzaci provedla firma Štěpánek a spol v Kostelci nad Labem.

Stříkačka byla v provozu až do roku 1940,kdy byla vyřazena z provozu

. V tomto roku o ni projevili zájem zakladatelé muzea hasičské techniky v Olomouci, kam byla po souhlasu na členské schůzi odevzdána, avšak s podmínkou, že když bude potřeba ji ukázat na různých výročích, tak nám ji muzeum půjčí k předvedení.

V roce 1998 u příležitosti stého výročí založení SDH Skrbeň,byla našimi bratry opět uvedena do provozuschopného stavu a v roce 1999 při oslavách 100 let od založené SDH Skrbeň s ní byl předveden veřejnosti ukázkový požární útok.

Od té doby je předváděna při různých oslavách jak ve Skrbeni, tak i v okolních obcích a všude

se setkává s velkým zájmem a ohlasem.dscn2370.jpgdscn2371.jpg