11. 5. 2015

Od 1. 1 máme 58 členů, z toho 25 mužů, 18 žen a 15 mladých hasičů do 18 let.

V tomto roce jsme nevyjížděli k žádnému zásahu, takže jsme se mohly věnovat sportovní

a společenské činnosti.

V tomto roce byly zvýšeny členské příspěvky na 100 Kč.

Odhlásili se tři naši členové Z. Tichý, R. Brokeš, L. Michalcová.

Provedli jsme dva sběry železa ( na jaře a na podzim). Z výtěžku těchto sběrů byla zakoupena

nová nádrž pro požární sport a také byl zakoupen velký stan na pořádání akcí.

Pro zásahovou jednotku bylo obecním úřadem zakoupeno 5 kusů kabátů.

Družstvo mužů se zúčastnilo na Hynkově okrskového kola v požárním sportu, kde se

umístilo na 1. místě a postoupilo do okresního kola. Tohoto okresního kola jsme se však

nezúčastnili v důsledku neuvolnění zaměstnavateli.

Na požádání Skrbenských seniorů jsme postavili s hlídali vatru při akci  rej čarorějnic.

Po odstoupení br. K. Jurečka z funkce velitele okrsku, ho v této funkci nahradil br. M. Malý

z SDH Příkazy.

V květnu proběhly oslavy sv. Floriána a uctění padlích. Ráno se konala mše svatá a v 10.hod.

Vyšel od kostela slavnostní průvod k pomníku padlích, kde byla položena kytice. Potom

šel průvod k soše sv. Floriána ve statku, kde byl též položen věnec. Nato šel průvod ke

zbrojnici kde byly předány loni narozeným trojčatům Kamile, Michaele a Lucii Jurečkovým náušnice, které převzali jejich rodiče. Také byl předán dar br. T. Spurnému k jubileu 50 let.

Nato se všichni odebrali do farské zahrady, kde vyhrávala dechová hudba Nákelanka.

Naši muži se též zúčastnili požární soutěže v Dřínově kde se umístili na pátém místě.

Veteránské družstvo vyjelo na soutěž veteránů do Vísky, kde se umístilo na sedmém místě.

V srpnu jsme veteránskou soutěž uspořádali ve Skrbeni na hřišti, kde se naše družstvo mužů

umístilo na čtvrtém místě a družstvo žen na třetím místě.

V srpnu jsme také uspořádali taneční zábavu.

Na Hynkově se naši hasiči zúčasnili turnaje v malé kopané, kde se umístili na druhém místě.

Byli přijaty do sboru S. Jandová, R. Zlámalová, A. Minaříková, M. Minaříková, D. Tekeliová, Močková.

Firma PRESBETON zaplatila mladým hasičům soutěžní dresy, toto domluvil br. Musálek st.

Ml. hasiči se v letošním roce zúčastnili sedmi soutěží a v červnu vyjeli se svými vedoucími

manželi Musálkovými na výlet do Orlických hor.

Výroční valná hromada se konala v prosinci na sále.

zapsal Tomáš Spurný