1996

30. 4. 2015

1996

V tomto roce nemuseli Skrbenští hasiči zasahovat u žádného požáru.

V poměrném poklidu se tedy věnovali výcviku a pořádání společenských akcí. 24 února to byl tradiční maškarní ples, 23. března taneční zábava,

1. 3. května hodová zábava,

5. května hodové slavnosti, tentokrát opět s oblíbenou Stříbrňankou,

8. listopadu další taneční zábava.

Kromě uvedených akcí v obci se hasiči zúčastnili ještě oslav 120 let Sboru dobrovolných hasičů v Příkazích a 85 let Sboru dobrovolných hasičů v Břuchotíně.

K zásahům se jednotka připravovala 28. dubna námětovým cvičením

. Následovalo 1. kolo soutěže v požárním sportu v Chomoutově, kde družstvo mužů obsadilo 1. místo a postoupilo do okresního kola v Bouzově (33. místo).

Družstvo mužů a „dědků“ soutěžilo 15. června v Dolanech (muži obsadili 21. místo, dědci 4. místo).

Sezóna byla zakončena 28. září v Toveři.

Svoláno bylo jedenáct členských a dvě výborové schůze. Celkový počet členů ke konci roku byl 64, z toho 44 mužů a 20 žen. Započítáno je 5 členů přispívajících. Funkci pokladníka předal bratr Josef Fiala, který ji vykonával od roku 1974, Lubomírovi Dopitovi.